Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Skerdi me këngë dedikuar të birit në njëvjetorin e lindjes

Artisti i njohur shqiptar, Skerdi, ka publikuar ditën e sotme (e hënë) këngën e re të titulluar “HeROI IM”.

Këtë projekt ia ka dedikuar djalit të tij, Roit, i cili feston ditëlindjen e parë.

Reperi nga Shqipëria në klip ka përmbledhur çdo gjë, nisur nga lindja e të birit e deri në ditët e sotme.

Ky është postimi i plotë i Skerdit (pa ndërhyrje):

“Kjo kenge eshte bere me shpirt e zemer per dy personat qe i dua shume dhe e kam shkruajtur me lot gezimi .Kur Zoti i madh te jep nje familje falenderoje dhe lutu cdo nate qe kjo familje te jete e shendoshe sepse asgje nuk ka rendesi me shume se familja, as paraja, as muzika, as fama e as kenaqesits qe jane brenda saj… Ndoshta si kam plotesuar te gjitha cka keni dashte zemrat e mija por jam munduar per ju, jam munduar e jam zvarritur edhe kur s’kisha mundesi te cohem dot, por keni qene gjithmon ju qe une jam ngritur ne kembe prape. Djali im sot i bere 1 vjec dhe une jam njeriu me i lumtur sot me nje djale qe do me behet krahu ne jeten time dhe do mundohem te edukoj sa te kem mundesi zemra ime . Te jesh krenar per babane tend sepse sdo ta ule koken cka kam bo e cka kam dashte me bo vec u mundova aq sa kam mundur te realizoj endrren time me forcat e mija, e ti do mkesh mu mesus jete do me kesh mu qe do te jem ne gabimet e tua ndales . E di qe si foshnje tka pelqyer muzika edhe pse skam dashur tjesh pjese e saj por prape cfare do qe ti kerkon une do te jem me ty. Ju dua shume shume te dyve”.

Tekstin dhe muzikën e ka realizuar vet reperi kurse për ‘beat-in’ është përkujdesur Apollo.

Postime të ngjashme

“Unë jam këngëtarja dhe arkitektja më e suksesshme”, Tayna tregon afirmimet që mbante në dhomë para se të bëhej e famshme

S.B.

“Square” blen shumicën e aksioneve të “Tidal”, Jay-Z vihet në Bordin e drejtorëve

S.B.

Adele ndahet zyrtarisht nga ish-bashkëshorti Simon Konecki, pas dy vitesh procedura gjyqësore

S.B.

I dashuri i deritanishëm i Rita Orës, Romain Gavras konfirmon se është ndarë nga këngëtarja

S.B.

Çmenduria e Ibrahimovicit në “Sanremo”, suedezi udhëtoi 60 kilometra me motorin e një tifozi të Milanit për të arritur në festival pasi ngeci në trafik

S.B.

Ermal Meta shkëlqen në “Sanremo 2021”, renditet i pari në listën e interpretuesve të gjysmëfinales

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...