Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ski-qendrat do të punojnë me protokolle të veçanta

Zhurnal Ads

Shkup, 1 dhjetor – Qeveria e pranoi mendimin e Komisionit për sëmundje infektuese se qendrat e skijimit mund të punojnë në pajtim me protokollin e përshtatshëm me masat e përshkruara parandaluese në kushte të pandemisë nga KOV ID-19, duke e pasur parasysh se qendrat e skijimit nuk disponojnë me gondola të mbyllura në teleferikët.

Qeveria i pranoi edhe rekomandimet e Komisionit lidhur me Protokollin për masa sigurie për Kov id-19 për qendrat e skijimit për ndryshime në pjesën e shërbimit të rendit ose të patrullës para biletarive dhe teleferikëve. Nevojitet sigurim i domosdoshëm i distancës fizike prej 1,5 – 2 metra dhe para biletarive (si para teleferikëve), si dhe kufizim të punës së objekteve hotelierike në terrenet vetëm në hapësirë të hapur dhe me shitjen në sportel me enë për një përdorim.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pensioni i janarit rritet për 1,2 për qind

D J

30 ditë paraburgim për kumbarin e Gruevskit, Risto Novaçevski

E.E.

Zv.mpj Isaki në hapjen e konsulatës së Kosovës në Strugë

Z H

UEJL: Me prezencë fizike, duke e ruajtur distancën u mbajt ceremonia e diplomimit të gjeneratës së gjashtëmbëdhjetë

B M

Presidenti Pendarovski: Do të doja të jem i pari që do vaksinohet në vendin tonë

T E

Parlamenti votoi për vazhdimin e gjendjes së krizës deri më 30 qershor 2021

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...