Shqipëri

S’kishte maskë, policia rrahë qytetarin në qendër të Prishtinës në sy të fëmijëve

Zhurnal Ads

Policia po vazhdon t’i gjobisë qytetarët të cilët nuk po i respektojnë masat anti Covid-19.

Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk i përfillin masat e nxjerra.

Një ndër to është gjoba në rast se nuk e mbani maskën, shkruan Periskopi.

Një video që e posedon Periskopi, shihet teksa disa policë të Kosovës ushtrojnë dhunë fizike ndaj një burri ku sipas informatave jo zyrtare, bëhet fjalë për mos mbajtjen e maskës.

Postime të ngjashme

“Besa, pra, mund të ketë shumë në këtë botë, atdheu është vetëm një”- Rama poston shprehjen e Çajupit

S.B.

Tërmeti në Turqi dhe në Greqi, reagon Meta: Shqipëria pranë vendeve mike në këtë moment të vështirë…

S.B.

Sot miratohet buxheti në Kuvend! Në interpelancë ministri Lleshaj

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...