Skoda ka njoftuar një model të ri, i cili do të quhet Slavia

Një emër i famshëm është i rezervuar për disa tregje të tjera.

 

Ashtu si Skoda Kushaq, Slavia është një projekt i Skoda për tregun indian.

Slavia e re vjen si pasardhëse e Rapid, dhe me rritjen e dimensioneve, ajo gjithashtu do të marrë zgjidhje teknologjike më të përparuara.

Modeli është montuar në platformën MQB-A0-IN, dhe me një gjatësi prej 4,480 mm, do të ofrojë shumë hapësirë.

Priten të ofrohen dy modele. Të dy janë benzinë ​​TSI, më i dobëti me 115 kuaj fuqi dhe më i fuqishmi me një cilindër më të lartë dhe 150 kuaj fuqi. Transmetimi DSG vjen si opsion.

Çmimi dhe data e saktë e mbërritjes nuk dihen. 

Related posts

Lotus paralajmëron katër modele të reja të veturave elektrike

D V

Volkswagen zbulon Golf R të ri

D V

Limuzina më e madhe elektrike e Mercedes bëhet me versionin AMG

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More