Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Skriniar shpallet futbollisti i ndeshjes Poloni – Sllovaki

UEFA ka shpallur Milan Skriniar si futbollistin e ndeshjes mes Polonisë dhe Sllovakisë.

Milan Skriniar ishte hero në fitoren e Sllovakisë ndaj Polonisë me rezultat 2-1 në ballafaqimin e tyre në kuadër të Grupit E në Euro 2020.

Mbrojtësi shënoi golin e fitores për skuadrën e tij duke marrë tri pikë shumë të rëndësishme në luftë për kualifikim në fazën tjetër të garës.

Pas ndeshjes, ylli i Interit mori edhe çmimin e futbollistit të ndeshjes nga UEFA.

Postime të ngjashme

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

Përfundon gara për notaren e Shqipërisë, renditet e 42-ta

D V

Biles tërhiqet edhe nga dy gara në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

D V

Mourinho kritikon lojtarët: Luajnë Fortnite gjithë natën, është një marrëzi

D V

Mkhitaryan: Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën

D V

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...