Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sllavjanka Petrovska: Apeloj te të gjithë qytetarët ta mbështesin procesin e vaksinimit


Deputetët nuk kanë marrë ende njoftim për terminin e vaksinimit, por shumë të rëndësihme janë kategoritë madhore kritike, thotë në paraqitjen e saj të sotme në emisionin “Rruga drejt” në Alsat deputetja nga LSDM, Sllavjanka Petrovska. Siç tha ajo, vaksinimi është një proces në të cilin të gjithë qytetarët e vendit tonë duhet të kontribuojnë.

“Unë personalisht mbështes procesin e vaksinimit dhe si qytetar, mbi të gjitha, apeloj te të gjithë qytetarët tanë, që ata duhet ta mbështesin procesin edhe kur të krijohen kushtet për ta marrë vaksinën. Unë mendoj se në atë mënyrë do të ndihmojmë mjekët dhe tërë stafin mjekësor, i cili fatkeqësisht është ende nën presion,” tha Petrovska.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...