Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sllovakia fillon procesin e vaksinimit

Sllovakia ka filluar vaksinimet kundër koronavirusit. Ajo iu bashkua nismës së koordinuar nga Bashkimi Evropian kundër pandemisë globale.

Vladimir Krcmery nga Komisioni i Pandemisë të Qeverisë sllovake është personi i parë i vaksinuar.

Ai u vaksinua me vaksinë anti-Covid e prodhuar nga kompantë Pfizer dhe BioNTech, raporton reuters.

Pos Sllovakisë, edhe disa shtete në Evropë tashmë kanë filluar procesin e vaksinimit.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...