Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Slloveni, shpërthim në një stacion autobusi, ka të lënduar

Në Celje të Sllovenisë rreth orës 12:30 minuta në stacionin e autobusëve ka ndodhur një shpërthim si pasoj e një defekti të tubacionit të gazsjellësit.

Nga policia sllovene informojnë se nga shpërthimi janë lënduar të paktën dy persona.

Policia dhe prokurorët po hetojnë aksidentin ndërsa nga qytetarët kërkojnë që të mos i afrohen stacionit të autobusëve.

Nga Departamenti i Mbrojtjes Civile dhe Ndihmës për raste të katastrofave, deklarojnë se rruga dhe zona është e mbyllur për një kohë të pacaktuar.

Postime të ngjashme

Një i vdekur në protestat në Senegal kundër arrestimit të liderit opozitar

T E

A janë prekur më fort nga koronavirusi emigrantët në Gjermani?

T E

Moldavia bëhet vendi i parë evropian që merr vaksinat Covid-19 sipas skemës COVAX

T E

Presidenti i Brazilit: Boll u qatë për koronavirusin

T E

Ischinger i reagon Grenellit: Mandati juaj ka skaduar

T E

Rritja e rasteve mund ta ngufasë shëndetësinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...