Slloveni U17 – Kosovë U17, formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës U17 do ta zhvillojë ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

 

Dardanët e rinj e kanë nisur në mënyrë të mrekullueshme këtë kampanjë, pasi kanë triumfuar në udhëtim te Austria me rezultat 0-1.

Në ndeshjen e dytë, Dardanët e rinj do të përballen me kryesuesit e grupit, Slloveninë U17 që mposhti 8-0 Ishujt Faroe.

Tanimë dy trajnerët, Arsim Abazi i Kosovës U17 dhe homologu i tij slloven kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Sllovenia U17: Tomazic, Stojinovic, Poredos, Zajc, Hribar, Ristic, Islamagic, Cuk, Kasalo, Potocnik, Selan.

Kosova U17: Avdija, Marku, Shahini, Gashi, Bajraktari, Jashari, Fazlija, Bashota, Krasniqi, Muji, Merlaku. 

Related posts

Rudiger shokon me kërkesën e tij për pagë, kërkon të bëhet lojtari më i paguar te Chelsea

D V

Challandes: Fitore e merituar dhe shumë e rëndësishme

D V

Tri ndeshje, tri fitore – FC Liqeni futet në mesin e 32 skuadrave më të mira në Evropë për futsall

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More