Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sllovenia heq PCR testet për qytetarët e Maqedonisë

Shkup, 26 dhjetor – Sipas vendimit të autoriteteve sllovene, prej sot nuk mund të hyhet në Slloveni me test PCR të bërë në institucionet e vendeve që nuk janë në BE, përkatësisht të zonës shengen.

Për hyrje në Slloveni tashmë nuk vlejnë testet nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi dhe Kosova.

Siç thuhet në njoftim, duke nisur nga 25 dhjetori, për hyrje në Slloveni pa shkuarje në karantinë mund vetëm me test negativ PCR nga vendet anëtare të BE-së dhe jo më e vjetër se 24 orë.

Me vendimin e Sllovenisë parashihet se për hyrje në Slloveni nga vendet e listës së kuqe, pa karantinë mund të ndodhë vetëm në shtatë përjashtime.

Postime të ngjashme

Blegtorët e Pollogut kërkojnë subvencionet

T E

Konfirmohet lloji britanik i virusit edhe tek pacienti i dytë nga Manastiri

T E

ESHS: Të rrejshme janë informacionet lidhur me aplikacionin për vetë regjistrim nga diaspora

Z H

Kuvendi po shqyrton disa ligje, votimi është caktuar për më 9 mars

Z H

Afat edhe pesë vite për legalizim të ndërtimeve të egra

Z H

721 raste të reja me Covid, vdesin 9 pacientë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...