Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sllovenia me masa të reja kundër pandemisë

Zhurnal Ads

Sllovenia njoftoi se do të shtrëngojë masat kundër përhapjes së koronavirusit të ri që e shkakton sëmundjen COVID-19.

Autoritetet do të ndalin udhëtimit midis komunave të vendit, njoftoi të hënën agjencia e lajmeve – STA.

Masa do të jetë në fuqi në të gjithë vendin, nga e marta, për të paktën një javë, tha qeveria sllovene.

Kjo masë do të shfuqizohet në zonat ku situata epidemiologjike do të përmirësohet.

Masa shënon përpjekjen e fundit të qeverisë për të frenuar shkallën dramatike të përhapjes së koronavirusit.

Më parë këtë muaj, qeveria e kryeministrit, Janez Jansa, kufizoi udhëtimin midis rajoneve dhe vendosi për zhvillimin e mësimit në distancë.

Sllovenia ka më pak se 2.1 milionë banorë. Gjatë vikendit ky vend raportoi gati 14,300 raste aktive të koronavirusit, raporton DPA.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Përgjime masive: Shërbimi i fshehtë gjerman, BND sërish nën presion

S.B.

Aksion i madh në Gjermani, shpartallohet rrjeti kriminal

T E

Indi, 587 të vdekur nga COVID-19 në 24 orë

admin

Zbulohet helmeta ilire në Kroaci mbi dy mijë vite e vjetër

T E

Fillon vaksinimi në Suedi, vaksina e parë merret nga një grua 91 vjeçe

T E

Lindin binjakët siamezë në Jemen, mjekët kërkojnë ndihmë urgjente për operimin e tyre

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...