Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sllovenia ndalon lëvizjen midis komunave në perëndim të vendit

Qeveria e Sllovenisë mori vendim për ndalesë të lëvizjes midis komunave në rajonin në perëndim të vendit dhe pas Krishtlindjeve.

Leja e mëparshme e lëvizjes në atë pjesë të Sllovenisë ishte në fuqi për shkak të miratimit të përkohshëm për funksionimin e disa dyqaneve dhe aktiviteteve të shërbimit, por ajo do të hiqet nga sot deri më 4 janar.

Qeveria sllovene paraprakisht publikoi se lëvizja në Slloveni do të lejohet prej sot në mesditë deri në orën 20 më 25 dhjetor, në Krishtlindje, njoftoi STA.

Nëse gjenda epidemiologjike nuk përkeqësohet, masa të ngjashme do të vlejnë edhe për Vitin e Ri, por ora policore nga ora 21 deri në orën 6 me siguri do të mbetet në fuqi.

Postime të ngjashme

Italia në alarm nga mutacioni i ri: Fëmijët e kopshteve dhe shkollave po injektojnë në masë familjet e tyre

T E

Falsifikoi rrëmbimin e tij për të shmangur shkuarjen në punë

T E

Sllovakia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

T E

Siria dënon sulmet amerikane kundër milicive pro-iraniane

T E

Në dyshim plani i Netanyahut për t’u dhuruar vaksina shteteve mike

T E

Ish-mbreti spanjoll paguan 4.4 milionë euro, pas skandaleve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...