Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Smoothie kundër plakjes

Zhurnal Ads

Kjo smoothie me bazë mangon dhe farat chia është cilësuar shumë e fuqishme kundër plakjes, për shkak të antioksidantëve që ka në përbërje secili ingredient.

Ju e dini që dieta është çelësi kyç për të mbajtur lëkurën të re dhe për të reduktuar shenjat e moshës.

Antioksidantët që perimet dhe frutat e kësaj smoothie përmbajnë ndikojnë për të reduktuar nivelin e stresit oksidativ, i cili ndikon edhe në shfaqjen e rrudhave, shkruan Shije.al.

Është gjithashtu shumë e rëndësishmë të jeni të hidratuar, duke konsumuar sa më shumë ujë, sepse kjo ndikon që lëkura juaj të duket më e bukur, e shëndetshme dhe e re.

Përbërësit për këtë smoothie:

1 filxhan qumësht bajameje
1 lugë gjelle fara chia
1/2 filxhanit me mango
1/4 filxhanit me ananas
1/4 filxhanit me papaja

Përgatitja:
Përzieni bashkë të gjithë përbërësit në blender. Fillimisht sigurohuni që ato të jenë organikë. Ju bëftë mirë!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Smoothie me banane

S.B.

Pite nga buka bajat: Shumë e shijshme, do të kurseni dhe do ta shijojë e gjithë familja!

S.B.

Qofte vegjetariane

S.B.

Speca të pjekur e të mbushur: Drekë e shkëlqyeshme nga furra!

admin

Byrek role me hithra dhe djathë të bardhë

Z H

Si të përgatitni bërxolla origjinale vjeneze: Kuzhinieri austriak zbulon ku qëndron perfeksioni i shijes!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...