Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Smoothie me banane

Përbërësit:

– 2 banane të grira të pjekura;
– 2 filxhanë qumësht bajameje apo kokosi;
– 2 lugë mjaltë;
– 1 lugë gjalpë kikiriku.

Përgatitja:

1. Bananet, qumështin e kokosit, gjalpin e kikirikut dhe mjaltin qitni në blender.
2. Përzieni derisa të përftoni tretje të lëmuar.
3. Shërbejeni menjëherë.

Postime të ngjashme

Pulë me kos dhe hudhra – Receta e shijshme që na kujton dimrin

Lea Muslija

Kremsupa me brokoli – Plot shije, por mbi të gjitha plot shëndet!

Lea Muslija

Kabsa, pak shije nga Arabia Saudite

Lea Muslija

Mësoni si të përgatisni supën më të mirë me domate

Lea Muslija

Tavë e përzier

Lea Muslija

Keke dekorative me shije lajthie

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...