Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Smoothie nga banania dhe kokrrat e tërshërës për fillim të shkëlqyeshëm të ditës!

Zhurnal Ads

Nëse ndonjëherë keni bërë smoothie, me siguri njëri ndër përbërësit ka qenë banania.

Për shkak të vlerave nutritive të saj, banania është zgjedhje e shkëlqyeshme për smoothie: një banane mesatare (rreth 100 g) ka 89 kcal/372 kJ.

Nëse në smoothie shtoni kokrra tërshëre dhe bademe, për shkak të vlerave nutritive të tyre, ato do të shtojnë ndjenjën e të qenit i ngopur, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

▪ 1 banane,
▪ 50 g kokrra tërshëre,
▪ 6 bademe,
▪ 100 ml jogurt.

Përgatitja:

Qitni të gjithë përbërësit në blender dhe përzieni mirë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Quesadilla: Sandviçi më i popullarizuar meksikan – përgatitet nga ato gjëra që i keni, nuk ka asgjë më të shijshme!

S.B.

Gabimet më të shpeshta të cilat i bëni kur gatuani ushqimin: Kështu e shkatërroni ushqimin!

admin

Ngrirja e qumështit: Si ta ngrini në mënyrë të shëndetshme?

admin

Mish qengji me perime

S.B.

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

admin

Ekziston mënyra e shpejtë që të arrihet lakra turshi për vetëm 12 orë!

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...