Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Smugreska: Është e vështirë që për një ditë të paraqiten 60 persona dhe të tregojnë se çfarë simptoma kanë

Shkup, 25 nëntor, zhurnal.mk – Mjekja Svetlana Smugreska, në emisionin “Top Tema” tha se kujdesi për njerëzit e rritur të infektuar është jashtëzakonisht e vështirë. Sipas saj një mjek për të thirrur 60 persona për të informuar se si ndihen dhe çfarë simptomash kanë është shumë e vështirë dhe humbje kohe dhe energjie.

“Në të njëjtën kohë, kujdesi dhe terapia që i atribuohet pacientëve nganjëherë shkon automatikisht dhe mund të ketë një kundër-efekt, sepse, për shembull, doza të mëdha të vitaminës D thjesht i atribuohen, të cilat nga ana tjetër mund të shkaktojnë probleme të tjera, siç janë problemet me veshkat”, shprehet ajo.

Smugreska tha se procesi i testimit të rasteve të dyshuara për Covid-19 është jashtëzakonisht i vështirë, sepse shumë qytetarë thjesht nuk kanë mundësi për t’u testuar në laboratorë privatë, ku testet janë mjaft të kushtueshme.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...