Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Snapchat, rivali i TikTok që do t’i paguajë përdoruesit 1 milionë dollarë në ditë për të krijuar përmbajtje!

Zhurnal Ads

TikTok tani ka një tjetër konkurrent në treg – Snapchat. Snap ka lansuar Spotlight, një segment të ri në aplikacion që do të shfaqë video të krijuara nga përdoruesit.

Megjithëse nuk është hera e parë që aplikacioni ka “video të përdoruesve të tjerë”, është hera e parë që këto video janë në një vend të veçantë, domethënë që ato janë të spikatura.

Nëse kjo nuk mjafton për të motivuar njerëzit të bëjnë përmbajtje, Snap ka vendosur të paguajë përdorues të caktuar për të krijuar përmbajtje të tillë.

Kompania shprehet se do të paguajë deri në një milion dollarë në ditë për të gjithë përdoruesit deri në fund të vitit – për ata që do të bëjnë ndarjen e klipeve të tyre përmes aplikacionit.

Në mënyrën se si funksionon, Spotlight është i ngjashëm me TikTok dhe Instagram. Ka një video vertikale që lëviz ose rrëshqet.

Sidoqoftë, me Spotlight, shumica e videove do të jenë anonime, gjë që mund të jetë shumë interesante për përdoruesit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ja si të gjurmoni vendndodhjen e një telefoni

admin

Rikthehet në Twitch një prej gamerave më të njohur

admin

Apple po zhvillon motorin e vet të kërkimit për të konkurruar me Google

admin

Samsung lançon projektorin me lazer 4K Ultra Short Throw: The Premiere

admin

WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse nuk jeni dakord për ndarjen e të dhënave me Facebook

S.B.

Lansohet në Evropë Lenovo Legion Duel

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...