Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sofijanova: Diçka e çuditshme po ndodhë me virusin

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Mjekja Aspazija Sofijanova në emisionin e sotëm në “Studio 10” në Tv 24 porositi se jeta e shëndetshme ndikon në imunitetin, duke shtuar se duhet më shumë aktivitet fizik në kohë të pandemisë së coronavirusit, transmeton Zhurnal.

“Diçka po ndodhë me vetë virusin, ndoshta tani vjen edhe ai virusi i influencës X1H1. Diçka po ndodhë edhe në nivelin e medicinës. Ky virus është ende i panjohur. Duhet më shumë aktivitet fizik, të ushqehemi mirë, por duhet të kushtojmë vëmendje ndaj atyre suplementeve që e përmirësojnë imunitetin. Jeta e shëndetshëm ndikon në imunitetin. Të mos harrojmë në vitaminën D3. Duhet të bëhet shprehi ajo”, potencoi Sofijanova.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...