Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Sofja e çmon reagimin e shpejtë të Shkupit kundër provokimeve

Zhurnal Ads

Sofje, 26 nëntor – Sofja e çmon reagimin e shpejtë të Shkupit kundër provokimeve. Ky pozicion është shprehur, pasi sot në Ministrinë bullgare të Punëve të Jashtme në bisedë ishte ftuar ushtruesi i punëve ambasador i Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bullgari, informon BGNES.

Në takimin në MPJ-në bullgare, pala bullgare ka theksuar se i çmon reagimet e shpejta të autoriteteve në Shkup në lidhje me rastin e djegies së flamurit bullgar dhe shfaqjes së gjuhës së urrejtjes në mediat sociale kundër anëtarëve të Qeverisë bullgare.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Interesim i ulët për të dhuruar plazmë gjaku në Strugë

E.E.

AlternAtivA: Të shkarkohet zëdhënësi i politikës serbe në Maqedoninë e Veriut

admin

Vaksinat kundër gripit sezonal këtë vit do të jenë më të shtrenjta

admin

Beqarovski: Nëse një vit të ri e kam pritur në ushtri, nuk është e trishtë këtë vit ta presim në shtëpi

E.E.

Bie numri i të shtrirëve në spital në Tetovë, 12 punonjës mjekësorë ende në izolim

T E

Qeveria pranon masat e propozuara të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...