“Son nuk e ka humbur kurrë këtë në jetën e tij”, tifozët pretendojnë në kurdisjen e ndeshjes mes Cityt dhe Spurs

nga Redaksia

Sulmuesi Son Heung-min mund të bëhej heroi i Tottenham Hotspur ose shpëtimtari i Arsenalit në ndeshjen ndaj Manchester Cityt, por humbi një rast ideal për ta ndryshuar rrjedhën dhe rezultatin e lojës.

Son humbi një shans i vetëm me portier – gjë që i ndodhte rrallëherë Sonit për shkak të aftësive të tij të jashtëzakonshme në përfundim.

Ylli i Spurs mori një vendim të dobët në këtë episod duke zgjedhur këndin e majtë të portës në vend të këndit të hapur të djathtë.

Një humbje e tillë i kushtoi Tottenhamit një barazim në ndeshje dhe i kushtoi Arsenalit ndoshta shansin më të madh për të siguruar titullin e parë pas 20 vitesh.

Sigurisht, disa futbolldashës e quajtën këtë ndeshje si të kurdisur pas rastit të humbur nga Son.

“Son është një nga fituesit më të mëdhenj në historinë e fundit të Ligës Premier dhe humbi rastin qëllimisht”, ishte një koment i fansit në rrjetet sociale.

“Ja, është ndeshje e rregulluar, Sonit nuk i ka humbur kurrë këto raste në jetën e tij!!!”, ishte një koment i një tjetër tifozi.

“Ajo huqje e Sonit ishte padyshim e qëllimshme sepse thjesht nuk ka asnjë mënyrë për ta humbur”, shtoi një tjetër.

“Nuk e kam parë kurrë Son të humbasë 1 kundër 1 në këto lloj lojërash” dhe “Son e humbi atë me qëllim. Njeriu i duhur i Spurs!”, ishin dy komente tjetër.

“Nuk e kam parë kurrë Sonin të humbasë një rast të tillë 1v1. Mbaj mend që edhe Virgil Van Dijk e quajti atë një nga më të mirët në këto raste. Shpresoj që t’i paguajnë mjaftueshëm para për t’i bërë sytë më të mëdhenj.. i korruptuar”, ishte koment i një tjetër tifozi të irrituar.

Ndryshe, Son ka një normë mjaft të lartë konvertimi këtë sezon – 29.31%. Do të thotë se ai shënon një gol për çdo 3.41 gjuajtje që bën, është më i mirë se 92% e lojtarëve në Ligën Premier. 

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More