Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sondazhi: Gjermanët humbin besimin në strategjinë e vaksinimit

Gjermanët e kanë humbur besimin se qeveria mund të arrijë të ketë sukses me strategjinë e vaksinimit.

Në një sondazh të publikuar së fundmi, vetëm një e pesta e gjermanëve besojnë se qeveria do të ketë sukses në vaksinimin e të gjithë popullsisë së rritur deri në fund të verës.

Ndërkohë që vetëm një e katërta e gjermanëve kishin ende besim në strategjinë e qeverisë kundër COVID-19.

Rezultatet u bënë publike pas sondazhit të INSA për median gjermane Bild.

Gjermania gjendet prapa disa vendeve si MB, SHBA dhe Izraeli për sa i përket përdorimit të vaksinave, ndërkohë që qeveria deklaron se nuk ishin në dispozicion doza të mjaftueshme.

Deri të martën, mbi tre muaj që kur punonjësit shëndetësorë filluan të administronin vaksinat kundër COVID-19, vetëm rreth 11.3% e popullsisë kishte marrë të paktën një dozë.

Postime të ngjashme

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...