Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

SONDAZHI: Në Kukës nuk ka surpriza, PD ruan bastionin por PS merr mandatin

Nëse do të votohej sot në qarkun e Kukësit, sipas sondazhit të Piepolit PD dhe Aleanca për Ndryshim ka rritje të votave nga 2017 duke ruajtur bastionin e saj.

Koalicioni i PD sipas sondazhit pritet të marrë 53-57 % të votave. Partia Socialiste do të merrte 36-40% të votave.

Me këto rezultate duket se gjithccka është e vendosur në Kukës edhe për 3 mandatet që sipas përllogaritjeve do të shkonin 2 për PD-AN dhe 1 për PS.

Postime të ngjashme

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

Sistem modern për analizat: 3 mln euro për sigurinë dhe shpejtësinë e shërbimit në QSUT

Bekim Laçi

Kryebashkiaku drejt shkarkimit/ Qerim Ismailaj i Mallakastrës rezultoi i dënuar në Greqi. Nuk e deklaroi

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Në Shqipëri hapen qendra shëndetësore për turistë, me teste të shpejta për Covid-19

Bekim Laçi

Provimi i fundit! Sot 34 mijë maturantë do të testohen në lëndët me zgjedhje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...