Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sondazhi nga Pyper: Mbi 65% e qytetarëve mendojnë se propozimi për shkarkimin e Bordit të RTK-së ishte i nevojshëm

Pyper, si platformë e specializuar për matjen e opinionit publik, në bashkëpunim me emisionin “Debat Plus”, që transmetohet në RTV Dukagjini, ka organizuar sondazhin e radhës.

Në këtë sondazh qytetarët janë pyetur për situatën në televizionin publik.

Mbi 65% e respodentëve mendojnë se propozimi për shkarkimin e Bordit të RTK-së ishte i nevojshëm. Rreth 13% mendojnë se një propozim i tillë ishte i panevojshëm. Rreth 22% e qytetarëve nuk kanë pasur përgjigje për këtë pyetje.

Mbi 15% e qytetarëve propozimin për shkarkimin e Bordit të RTK-së e konsiderojnë kapje të RTK-së. Mbi 48% këtë propozim e quajnë çkapje të televizionit. Mbi 14% propozimin e tillë e quajnë çkapje dhe rikapje të RTK-së. Rreth 22% nuk kanë pasur përgjigje.

Rreth 62% e respodentëve mendojnë se RTK nuk është e paanshme në raportimin e lajmeve. Mbi 16% mendojnë se televizioni publik është i paanshëm. Rreth 22% nuk kanë pasur përgjigje.

Postime të ngjashme

Krasniqi takon shefin e EULEX-it: Kosova ka ndërtuar një sistem të qëndrueshëm të drejtësisë

D V

I jepet lamtumira e fundit edhe Leonora Gjotaj Komlmekshaj që humbi jetë në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Nënë e bijë nga Gjakova varrosën pasi vdiqën në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Kosova regjistron 58 raste të reja me koronavirus

D V

10 karafila të bardhë për 10 jetët e humbura në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Rishikimi i Buxhetit për vitin 2021 – opozita thotë se nuk është bërë mbi nevojat e qytetarëve, ndryshe mendon Qeveria

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...