Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sonte s’ka seancë për anulimin e regjistrimit?

Shkup, 31 mars – Sapo ka përfunduar koordinimi mes kryetarit te Kuvendit dhe grupeve parlamentare dhe nuk është arritur marrëveshje për caktimin e seancës për propozim ndryshimin e Ligjit për Regjistrim, transmeton Alsat. Nisma që duhet të shtyje regjistrimi për në shtator është me yll te Bashkimit Evropian.

Fillimisht në seance plenare duhet të miratohet nevoja për ndryshimin e Ligjit, me pas vijon debat dy dite ne komision dhe me pas kalon përsëri në seance plenare. Ligji miratohet me shumicë të thjeshtë dhe me badenter. Sipas ligjit ne fuqi, regjistrimi duhet te filloje nesër.

Postime të ngjashme

Kola: Maqedonia e Veriut kurban

R Zh

ASH: Nuk ka ndryshim të himnit, Ahmeti – Zaev mashtrojnë, dështuan në integrime!

Dafina Vidishiqi

Ministri Hoxha nesër vizitë zyrtare në Turqi

Dafina Vidishiqi

Mexhiti takon Kodhelin, zotohen për thellimin e bashkëpunimit parlamentar

Dafina Vidishiqi

Deputeti Rexhepi priti në takim Mimi Kodhelin nga Kuvendi i Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...