Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Sony po përgatit më shumë se 25 lojëra për PlayStation 5

Sony ka në plan të lançojë më shumë se 25 lojëra për konsolën e re PlayStation 5.

Sony synon të ofrojë lojëra PS5 nën markën e saj PlayStation Studios, Projektet do të realizohen nën udhëheqjen e Herman Hulst.

Kjo do të thotë se do të ketë shumë më shumë se katër lojëra të Sony të njohura tashmë, domethënë Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart, God of War: Ragnarok dhe Gran Turismo 7, transmeton Telegrafi.

Ardhja e lojtarëve të mbetur mund të jetë “në planin afatgjatë”.

Kujtojmë se loja Gran Turismo e pritur me padurim është shtyrë për vitin e ardhshëm.

Gjithashtu, është e mundur që lojërat të mos jenë ekskluzive për PS5 por mund të jenë gjithashtu të disponueshme për Xbox dhe PC.

Postime të ngjashme

Taksi ajror i firmës gjermane synon të jetë operacional për Lojërat Olimpike të Parisit më 2024

Dafina Vidishiqi

Facebook prezanton aplikacionin për biseda të drejtpërdrejta audio

Dafina Vidishiqi

Instagram Reels do të shfaq reklama mes videove

Dafina Vidishiqi

Rregullatori gjerman nis hetimet kundër Apple

Dafina Vidishiqi

Instagram Reels do të shfaq reklama mes videove

Lea Muslija

Në vitin 2022 do të jetë i disponueshëm aplikacioni që parashikon tërmetet

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...