Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

“Sony” prezanton modelin Xperia 2 II me risi teknologjike

Cilësi audiovizive, madhësi kompakte dhe lidhja 5G janë ndër pikat e forta të modelit Xperia 2 II, prezantuar nga kompania ”Sony”.

Smartfoni ka një ekran OLED 6.1 polish me shpejtësi përditësimi 120 Hz, futur në një trup me madhësi 158 ​​x 68 x 8 milimetra dhe peshon 163 gramë.

Në anën e pasme është një fotokamera me optikën Zeiss, të tre prej 12 megapiksel, i cili integron disa teknologji të kamerave Alpha të ”Sony”, përfshirë AF në kohë reale për portrete njerëzish dhe kafshësh dhe shkrepje të vazhdueshme deri në 20 frame për sekondë.

Përmirësime edhe në pjesën e përparme të videos, ku për herë të parë në një smartfon vjen regjistrimi i videove në lëvizje të ngadaltë me cilësi 4K HDR dhe 120 frame në sekondë/ANSA.

Postime të ngjashme

Vlera e “Dogecoin” bie pas shakasë që bëri miliarderi Musk në “Saturday Night Live”

S.B.

Këto janë katër “zbulimet teknologjike” që do të ndryshojnë tregtinë botërore

S.B.

Edhe shoferët e kamionëve do të mund të punonin nga shtëpia

S.B.

Pse butoni “Like” në Facebook është bërë rozë te disa përdorues në SHBA?

S.B.

Elon Musk zbulon sëmundjen nga e cila vuan

S.B.

Bëhen të ditura data e lëshimit të iPad Pro 2021, çmimi dhe disa karakteristika “të veçanta”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...