Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Sony thuhet se do të zbulojë çmimin e PlayStation 5 sot

Prodhuesi japonez ka njoftuar një ngjarje të veçantë për “pajisjen” e saj të re për 16 shtator.

Të mërkurën (sot), Sony më në fund mund të zbulojë çmimin dhe datën e lëshimit të PlayStation 5, raporton The Verge.

Për këtë ditë, prodhuesi japonez ka njoftuar një ngjarje të veçantë për konsolën e saj, në të cilën do të prezantohen edhe lojërat për PS5, transmeton Telegrafi.

Sipas Sony, PlayStation Showcase do të zgjasë rreth 40 minuta dhe mund të ndiqet përmes transmetimit të drejtpërdrejtë.

Duhet të fillojë në orën 22:00 me kohën e Evropës Qendrore.

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...