Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Sopranoja shqiptare, Ermonela Jaho renditet e para në Gramaphone

Është bërë e ditur se sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho renditet e para në listën zyrtare të Muzikës Klasike të Gramaphone, me albumin e saj “Anima Rara”, shkruan albinfo.ch.

Lista bazohet në shitjet e CD-ve dhe formateve të tjerë gjatë një periudhe shtatë ditore, shkruan albinfo.ch.

Ajo është shprehur shumë e lumtur që është renditur në numrin 1 në Listen Zyrtare te Muzikes Klasike të Gramaphone, shkruan tutje albinfo.ch.

Postime të ngjashme

Holandë/ Mbrëmja poetike mbledh poetë shqiptarë dhe holandezë për 7-8 mars

S.B.

Ndahet nga jeta kompozitori i njohur Agim Krajka

S.B.

“Berlinale 2021” në modusin e pandemisë

S.B.

Gani Mehmetaj fiton çmimin ‘Kadare’ për vitin 2020

S.B.

Ndahen “Golden Globes”, ja filmat që triumfuan këtë vit

S.B.

“Ua dedikojmë këtë film shqiptarëve, një prej kombeve më mikpritës”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...