Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Soreca takohet me kryetaren e KLGJ-së: Plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën e Lartë, një nga prioritetet kryesore

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca është takuar gjatë ditës së sotme me kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami.

Këtë e ka vetë të ditur ambasadori nëpërmjet një postimi në “ Twitter”. Gjishtashtu në postim Soreca shkruan se plotësimi i vendeve vakante mbetet një nga prioritetet kryesore të këtij Këshilli.

“U takova sot me kryetarën e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami. Këshlli luan një rol kyç në sistemin e ri të drejtësisë.  Plotësimi i vende vakante në Gjykatën e Lartë mbetet një nga prioritetet kryesore. BE-ja e mbështet KLGJ-në në pë përpjekjen për të vënë pavarësi dhe efikasitet në sistemin gjyqësor”, shkruan Soreca në twitter.

Postime të ngjashme

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Dita për të nderuar luftën e drejtë të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Rama uron 30 vjetorin e Partisë Socialiste

Dafina Vidishiqi

Mandati 2 vjeçar në Këshillin e Sigurimit, Nesho: Një shans për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Gara e 13 qershorit, Basha: Do të dalim më të bashkuar për të vazhduar betejën

Dafina Vidishiqi

Rama publikon videon: Ja çfarë ndodhi sonte në mes të Tiranës

Dafina Vidishiqi

A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...