Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sot ​mblidhen katër komisione parlamentare

Zhurnal Ads

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhen katër komisione parlamentare.

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore për Persona të Pagjetur dhe Peticione, Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike, Komisioni për Integrim Evropian dhe Komisioni Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-19 nga ana e Qeverisë së Kosovës, janë këto katër komisione që do të mblidhen sot.

Komisioni për të Drejtat, Barazi Gjinore për Persona të Pagjetur e Peticioni do të nisë mblidhet në ora 11:00. Me komisionin do të kenë takim përfaqësues të kompanisë “Kërveshi Partneres”, dhe përfaqësuesin e OJQ-së “Ngritja e Zërit”.

Ndërsa në komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike do të jetë edhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami dhe Auditori i Përgjithshëm i ZKA-së, Benik Osmani. Në këtë komision që do të mblidhet në ora 11:00 do të jetë shqyrtimi i Raportit Vjetor të Auditimit për vitin 2019.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vetëvendosje i krahason numrat e viktimave të Covid-19 me ato të luftës

S.B.

10,782 të shëruar dhe 2,951 raste aktive me coronavirus

admin

Hoti konfirmon vizitën zyrtare të delegacionit amerikan

admin

Vuçiq thotë se kërkuan gërmime në pesë lokacione në Kosovë – Ministrja Haradinaj deshi të bëjë shfaqje politike

R ZH

LDK-së nuk i intereson se me cilën parti garon në zgjedhje Vjosa Osmani

S.B.

Rënia ekonomike në Kosovë pritet të jetë 7.2 për qind, thotë BQK-ja

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...