Sot 23 viktima dhe 464 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë kryer 4.553, ndërsa janë regjistruar 464 raste të reja me coronavirus.

 

Më shumë raste të reja ka në Shkup-225, Kumanovë-42, Strumicë-35 dhe Shtip 27.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 435 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar 23 viktima nga coronavirusi. 11 persona të vdekur nga Shkupi (47, 55, 61, 78, 78, 79, 79, 81, 81, 81 dhe 83), nga 3 të vdekur nga Ohri (40, 68 dhe 75) dhe Struga (45, 67 dhe 77) ), 2 persona të vdekur nga Velesi (60 dhe 73) dhe nga një të vdekur nga Tetova (62), Kumanova (54), Kërçova (72) dhe Makedonski Brod (73).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 183.523, numri i pacientëve të shëruar është 163.852, numri i vdekjeve është 6.259, ndërsa numri i rasteve aktive është 13.412.

Related posts

PDSH zyrtarizon kandidatin për kreun e Komunës së Strugës

D V

Ministrja Shekerinska për vizitë të parë zyrtare në Republikën e Portugalisë

Z H

Formohet tornado në qytetin e Manastirit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com