Sot 30 viktima dhe 577 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Shkup, 10 shtator – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 5.362 testime për coronavirus, ndërsa 577 raste kanë rezultuar pozitiv.

 

Prej tyre në Shkup-265, Kumanovë – 54, Tetovë – 26, Prilep – 21, Strumicë – 20, Kërçovë – 17, Gostivar dhe Veles – nga 16, Koçan – 15, Shtip – 14, Manastir – 13, Berovë – 12, Kavadari – 11, Sveti Nikola – 9, Ohër – 8, Strugë, Resnjë dhe Probishtip – nga 7, Radovish dhe Valandova – nga 6, Delçeva, Vinica dhe Kratova – nga 5, Pehçevë – 3, Dibër dhe Demir Kapi – nga 2, Gjevgjeli, Negotinë, Kriva Pallankë, Makedonski Brod dhe Makedonska Kamenica – nga 1.

Nga MSH thonë se kanë ndërruar jetë edhe 30 pacientë të tjerë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 1010 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 182.450, prej të cilëve 163.070 janë shëruar, ndërsa 6.214 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot është 13.166./

Related posts

Konferencë “Përparimi në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në kontekst të planit të Qeverisë për luftë kundër korrupsionit”

D V

Osmani porositi diasporën se mandatin e tij do t’ia kushtojë krijimit të kushteve për secilin që ka dëshirë të mund të kthehet në vend

D V

LSDM do të publikojë emra të kandidatëve të rinj për kryetarë komunash

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com