Maqedoni

Sot 4 viktima dhe 162 raste të reja me Covid-19

Zhurnal Ads

Shkup, 1 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1350 testime për coronavirus, ndërsa 162 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-75, Kumanovë-14, Dibër-1, Shtip-5, Prilep-5, Tetovë-13, Strugë-1, Veles-2, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-2, Gjevgjeli-3, Strumicë-10, Kriva Pallankë-3, Radovish-4, Koçan-12, Probishtip-1, Valandovë-1, Vinicë-2, Shën Nikolla-1.

Janë regjistruar edhe katër viktima, tre nga Shkupi (55, 80 dhe 81) dhe një nga Shtipi (81).

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 109 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i të infektuarve arrin në 18.138, prej të cilëve 15.068 janë shëruar, ndërsa 743 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 2.327.

Postime të ngjashme

Shtrenjtohen specat për ajvar, tregu në Tetovë më shumë shitës se sa blerës

T E

30 ditë paraburgim për kumbarin e Gruevskit, Risto Novaçevski

XH,I

Shteti duhet t’i paguajë Boshkovskit 5700 euro

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...