Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Shkup, 11 prill, Zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë informon në 24 orët e fundit janë kryer 3.050 teste, ndërsa janë regjistruar 687 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 310, Kumanovë – 55, Manastir – 35, Prilep, Ohër dhe Strumicë – 33, Veles – 31, Kavadari dhe Tetovë nga 23, Gostivar – 19, Shtip dhe Koçan nga 17, Sveti Nikollë – 11, Kërçovë, Resnjë dhe Vinicë nga 7, Negotinë – 6, Gjevgjeli dhe Makedonski Brod nga 4, Strugë – 3, Bogdanci – 2, Kriva Pallanka, Dellçevë, Probishtip, Demir Kapi, Demir Hisar, Kratovë dhe Dojran nga 1.

Sot janë regjistruar 1.347 pacientë të shëruar nga coronavirusi

Janë konfirmuar 46 viktima nga coronavorisi shumica prej të cilëve janë nga Shkupi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 141.844, numri i pacientëve të shëruar është 116.780, numri i vdekjeve është 4.228, ndërsa numri i rasteve aktive është 20.836.

Postime të ngjashme

ASH-AA: Përshëndesim vendimin e Pendarovskit, Ligji të kthehet në Kuvend dhe tu shërbejë qytetarëve

R Zh

Buçi: Kishim mosmarrëveshje me Qeverinë

R Zh

Zaevi: Micotakisi zhvilloi disa ide për të hequr bllokadën bullgare dhe për të ndihmuar në rrugën tonë drejt BE-së

R Zh

MPJ-ja e Bullgarisë: Jemi të hapur për dialog me Maqedoninë e Veriut, takim do të ketë kur të plotësohen kushtet e nevojshme

R Zh

Hoxha opozitës: Nëse votoni ndryshimet të hënën, paret u lëshohen duhanprodhuesive deri të premten

N E

Janë ndarë certifikatat e pjesëmarrësve në programin “Menaxher të rinj dhe lider biznesi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...