Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sot aktgjykim për padinë e Ruskoskës kundër VMRO-DPMNE-së

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Në Gjykatën Civile Shkup sot duhet të publikohet aktgjykimi për padinë për shpifje të prokurores Villma Ruskoska kundër partisë VMRO-DPMNE, për spotet zgjedhore të partisë “Përralla kriminale” dhe “Shtabi i gënjeshtrave”, transmeton Zhurnal.

Avokatët e palëve, pas seancës së kaluar, dolën me qëndrime të ndryshme lidhur me atë nëse spotet zgjedhore të VMRO-DPMNE-së, ishin rrënim të imazhit të prokurores Ruskoska ose ajo bie në kategorinë e lirisë së shprehjes.

Shefja e prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korupsionit, Villma Ruskoska paralajmëroi se nëse e fiton këtë proces gjyqësor. paratë nga padia për shpifje kundër VMRO-DPMNE-së do ti donon në SOS fshatin e fëmijëve.

Postime të ngjashme

Zaev opozitës, ejani në Qeveri / Ahmeti, opozita ka vendin e vet

R Zh

ASH-AAA: Qeveria e paaftë për të siguruar vaksina kundër Covid-19

R Zh

Xhambaski: Beogradi punon kundër kohezionit midis Maqedonisë dhe Bullgarisë

T E

Bexheti: Projekti i Poliklinikës është shumë i rëndësishme për nevojat e komunës së Sarajit

T E

Zaev me ofertë opozitës: Ejani në Qeveri por pa Mickoskin

T E

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...