Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Sot derbi mes City dhe United

Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Anglisë, do të zhvillohet sot.

Sulmuesi Edinson Cavani do t’i mungojë skuadrës së United edhe për këtë ndeshje, ndërsa mungesë tjetër do të jetë edhe ajo e Phil Jones.

Në anën tjetër, City ka pasur një shpërthim me Covid-19 në klubin e tyre, mirëpo Kyle Walker dhe Gabriel Jesus kanë kaluar tanimë periudhën e izolimit dhe mund të kthehen. Ferran Torres, Ederson dhe Eric Garcia megjithatë kanë mbetur jashtë skuadrës për këtë ndeshje.

Lajmi më i mirë për Citizens është rikthimi i sulmuesit kryesor të tyre, Sergio Aguero.

Postime të ngjashme

Klopp: Kjo është një ditë e re e vështirë për të gjithë në Liverpool

Z H

All Star Game, skuadra e LeBron fiton bindshëm, Antetokounmpo MVP i sfidës

Z H

Zidane zotohet se Real Madridi do të luftojë deri në fund për titull në La Liga

Z H

Laporta: Messi do të qëndrojë, lojtari më i mirë në botë e dashuron Barçën

Z H

Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës

T E

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...