Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sot disa pjesë të Çairit, Sarajit dhe Draçevës do të ngelin pa rrymë

Shkup, 18 nëntor – Zhurnal.mk – EVN informon se sot për shkak intervenimeve teknike në rrjetin elektronik, pa energji elektrike do të mbetet një pjesë e shfrytëzuesve në lagjen Draçevë, në komunat Çair dhe Saraj.

Sot pa energji elektrike prej orës 09:00 deri në orën 14:00, do të jenë një pjesë e rrugëve: “Markova Reka” dhe “Maleshevska” në lagjen Draçevë, komuna e Kisella Vodës, si dhe një pjesë e rrugëve: “Çairska”, “Cvetan Dimov” , “Brigada e 7-të shqiptare”, “Jajce” “Bajram Shaban”, “Zef Lush Marku” dhe SHF “Tefejuz” në komunën e Çairit.

Nga ora 09:30 deri në orën 14:30, nesër pa energji elektrike do të mbeten fshatrat: Bukoviq, Semenisht, Paniçar, Rahoviç dhe Llaskarcë në komunën e Sarajit.

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...