Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sot dita e fundit e verës, ja moti që na pret gjatë ditës

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla, në jugperëndim vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare kryesisht nga drejtimi jugor, informoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM).

Në ditën e fundit të verës, temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 12 gradë, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 29 gradë. Në Shkup temperatura minimale prej 10 deri në 29 gradë.

DPHM edhe për ditën e parë të vjeshtës paralajmëron mot me diell me vranësira mesatare. Pasdite në pjesët perëndimore do të ketë kushte për paraqitjen e shiut lokal dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

VMRO-DPMNE: S’ka BE me Zaevin

E.E.

Në kovid repartin në Kavadar vdiq gjyshi i dy djemve të cilët më parë vdiqën në Klinikën infektive

E.E.

Varhej dëshiron të dijë prioritetet e Qeverisë dhe masat për përballjen me Covid 19

T E

Trajnim i IRI-t për Procese të Hapura dhe Transparente të Komisionit të Përhershëm Hetimor të Kuvendit

E.E.

Si i mori jetën Covid të riut nga Likova, nuk vuante nga sëmundje, për 6 ditë mjekohej në kushte shtëpiake

T E

Të hënën propozohen masa të reja, nëse nuk përmirësohet situata

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...