Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sot dita e fundit për akreditim të medieve nga KQZ

Deri më tani një numër i madh i mediave vendore dhe ndërkombëtare janë akredituar për të përcjellur procesin zgjedhor të dielën.

Mediat kanë kohë edhe sot (e martë, 9 shkurt) për të aplikuar në KQZ për të marrë akreditimin, përmes së cilit mund të raportojnë nga brenda qendrave të votimit.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se akreditimi është i domosdoshëm për të përcjellur punën edhe në QNR pas ditës së zgjedhjeve.

“Sot, në orën 18:00, përmbyllet afati për aplikimin e mediave për t’u akredituar për zgjedhjet e së dielës. Akreditimi është i nevojshëm për përfaqësuesit e mediave për të pasur qasje në qendra të votimit, por edhe për të përcjellur procesin pas ditës së zgjedhjeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve”.

Postime të ngjashme

Injorohen garancat, Specialja ia vazhdon paraburgimin ish-presidentit Thaçi

D V

Sa janë të sigurta të dhënat personale në Kosovë?

D V

Nagavci ka një kërkesë për mësimdhënësit: Shtatori duhet të na gjejë me punëtorë arsimorë të vaksinuar

D V

Kurti: Jemi të përkushtuar për mbrojtjen dhe përparimin e të drejtave të njeriut

D V

Gërvalla në Slloveni: BE-ja duhet ta ndalë ‘Mini-Shengenin’, i rrezikshëm për paqen në Ballkan

D V

Mungon një i akuzuar, dështon gjykimi ndaj Milaim Zekës dhe të tjerëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...