Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sot dy protesta në Shkup kundër shtrenjtimit të rrymës

Zhurnal Ads

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Dy marshe protestuese kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike janë paralajmëruar për pasdite në Shkup.

Sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së Igor Janushev dje në konferencë për shtyp paralajmëroi protestë të re për pasdite kundër shtrenjtimit të rrymës.

Siç tha ai, protesta do të fillojë në ora 14:00 para Komisionit rregullator për energjetikë dhe një orë me automobila do ta bllokojnë udhëkryqin dhe rrugët para Komisionit rregullator.

Protesta, tha Janushev, do të fillojë para “Palloma Bjankës”.

Protestën e parë qytetare të paralajmëruar, VMRO-DPMNE-ja e mbajti të mërkurën.

Edhe Konfederata e organizatave sindikale nga ora 18:00 paralajmëroi marsh protestues që do të fillojë nga “Çairçanja” dhe do të përfundojë para Komisionit rregullator për energjetikë dhe Kuvend.

Qëllimi i organizimit, siç kumtuan prej atje, është 10 deri në 20 automjete dhe qindra qytetarë, në shenjë pakënaqësie që të shprehet revoltë për procedurën dhe iniciativën për shtrenjtimin e rrymës.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ençev: Marrëveshja për Fqinjësi me RMV-në është dështimi ynë

Z H

Enver Maliqi një nga fituesit të çmimit për humanizëm në manifestimin “Ditët e Nënë Terezës”

Z H

Musliu: Artan Grubi, sot është 28 nëntori dita e flamurit dhe UÇK-së, jo dita e drurit !

B M

Bexheti: UEJL-ja menaxhoi me sukses sfidën e Pandemisë

T E

Bytyqi: Sfidat t’i shndërrojmë në mundësi

D J

Sela realizon takim me ambasadoren britanike: Vetoja bullgare me pasoja për qytetarët dhe shtetin

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...