Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sot hapet Laboratori për Menaxhim të Krizave pranë Akademisë Ushtarake

Zhurnal Ads

Shkup, 26 nëntor, zhurnal.mk – Në Akademinë Ushtarake “Gjenerali Mihailo Apostolski” në Shkup, sot bëhet hapja e Laboratorit për Menaxhimin e Krizave.

Laboratori është pjesë e projektit NIKS të Akademisë Ushtarake dhe Qendrës për Menaxhimin e Krizave në bashkëpunim me NATO-n, respektivisht Programi për Shkencë, Paqe dhe Siguri, i cili synon të dixhitalizojë sistemin e menaxhimit të krizave dhe shkëmbimin e shpejtë të të dhënave dhe informacionit në një situatë të veçantë krize.

Në hapjen solemne do të merr pjesë edhe ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Subvencionet për efikasitet energjetik do të realizohen vitin e ardhshëm

admin

Pritet të shtohen edhe 6.000 familje në sistemin për ndihmë sociale

Z H

412 gjoba për mosmbajtje të maskës

D J

Intervistimi i Ahmetit sot në Prishtinë zgjati më shumë se tetë orë

Z H

Fjalim tradicional i Presidentit me bojkot tradicional nga opozita!

E.E.

Fanon: Maqedonia e Veriut mund të bëhet qendër dhe korridor energjetik rajonal

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...