Sot hapet një vendkalim i ri kufitar mes Kosovës dhe RMV-së

Shkup, 18 korrik – Sot me fillim nga ora 12:00 do të mbahet ceremonia e hapjes së vendkalimit kufitar tjetër në mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut.

 

Ceremonia do të mbahet në Pikën Restelicë – Strazimir. Kështu bën të ditur nëpërmjet një njoftimi Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës.

“Ministria e Punëve të Brendshme njofton se të dielën, më 18 korrik, duke filluar nga ora 12:00 do të mbahet ceremonia e hapjes së vendkalimit kufitar në mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut, në pikën Restelicë-Strazimir. Ftojmë mediat të marrin pjesë duke respektuar masat për parandalimin e pandemisë me COVID-19”.

Related posts

ESHS: Janë regjistruar gjithsej 711.418 persona, 221.268 amvisëri dhe 297.085 banesa

D V

Ivica Daqiç: Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

N E

Në maj paga mesatare ka arritur 28.721 denarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com