Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Sot, Këshilli Stabilizim Asociimit/ Borrell dhe Várhelyi: Praktikisht Shqipëria përmbushi kushtet

Në të 11 mbledhje të Këshillit të Stabilizim Asocimit BE-Shqipëri, ndryshe nga herët e shkuara me përfaqësim në rang ministri, kryeministri Edi Rama zgjodhi të shkojë vetë.

Top Channel ka mësuar se gjatë diskutimeve në këshill Josep Borell zëvendës president i Komisionit Europian dhe komisioneri për zgjerimin Olivér VÁRHELYI, janë shprehur se praktikisht Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet dhe se tani do të duhet të hapet konferenca ndërqeveritare.

Në ora 14:00 pritet dalja në konferencë shtypi e Kryeministrit Edi Rama me Josep Borell zëvendës president i Komisionit Europian nga ku do të bëhen publike konkluzionet e mbledhjes të Këshillit të Stabilizim Asocimit.

Në Bruksel, kryeministri Edi Rama shoqërohet nga Olta Xhaçka, ministre për Europën dhe Punët e jashtme si dhe kreu grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili në një postim në Facebook thotë se: “Lajme shumë të mira kemi sot”.

Postime të ngjashme

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës

R Zh

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...