Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sot mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën

Sot në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara mbahet mbledhja e radhës për Kosovën, ku do të diskutohet për raportin e periudhës nga shtatori 2020 deri në mars 2021.

Seanca e kryesuar nga Vietnami do të zhvillohet në formatin video për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Pritet që të diskutohet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura në Kosovë, themelimin e institucioneve dhe aktakuzat nga Prokuroria Speciale në Hagë.

Kurse, Kosovës dhe Serbisë pritet t’i bëhet thirrje për vazhdimin e dialogut në Bruksel.

Postime të ngjashme

Përfaqësuesi i Bashkimti Evropian në Kosovë: Qeveria duhet të tregojë kujdes në procesin e vettingut në drejtësi

N E

Kosova me masa të reja kundër Kovid-19

N E

Kosova do ta padisë Serbinë për gjenocid

N E

Albin Kurti takon Kryetarin e Bashkisë së Athinës

N E

Kroacia i quan spekulime histerike deklaratat e Serbisë për bazën ushtarake në Kosovë

N E

Digjet një pjesë e spitalit të Vushtrrisë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...