Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Sot mblidhet Këshilli i sigurisë, tema kryesore masat e reja për mbrojtje nga Covid

Shkup, 19 nëntor – Zhurnal.mk – Me fillim në ora 12 në kabinetin e presidentit Pendarovski në Villa Vodno, do të mbahet seancë e Kësihllit për siguri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, informon Zhurnal.

Në seancë, përskaj anëtarëve të rregullt të këshillit, me ftesë të presidentit, do të mer pjesë edhe ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. Në seancën e dhjetë të këshillit për siguri do të bisedohet për situatën aktuale të shkaktuar nga pandemia me Covid 19 dhe masat dhe aktivitetet e institucioneve kompetente.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...