Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sot mblidhet Kryesia e LDK-së

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot (e enjte) do të mbajë mbledhje, njofton Insajderi.

Në këtë mbledhje, pritet të diskutohet për datën e mundshme për përgatitjen e Kuvendit për zgjedhjen e kryetarit të ri.

Lajmin e kanë bërë të ditur nga LDK-ja përmes një njoftimi, ku kanë reaguar lidhur me dorëheqjet në këtë parti pas rezultatit të dobët në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit.

Sipas tyre, askush nuk ka dhënë dorëheqje dhe se vetëm kreu i partisë e ka paralajmëruar atë.

“Për sqarim të opinionit, Kryesia e LDK-së nuk është në dorëheqje, si e cilësojnë disa media, por me autoritet të plotë deri në riorganizimet që mund të ndodhin pas zgjedhjes së Kryetarit. Vetëm kryetari i LDK-së ka paralajmëruar dorëheqje, të cilën do t’ia ofrojë Kuvendit të LDK-së”, thuhet në komunikatën e Zyrës për Informim të LDK-së.

Sqarim për opinionin publikSot, do të takohet Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës për përgatitjen e Kuvendit të…

Posted by Lidhja Demokratike e Kosovës on Thursday, February 25, 2021

Postime të ngjashme

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

Dënohet kryesindikalisti që organizoi protestën në Podujevë kundër arrestimit të doktorit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...