Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Sot në presidencë mbahet mbledhja e Këshillit të Sigurisë

Shkup, 30 mars – Zhurnal.mk – Gjendja aktuale lidhur me pandeminë do të jetë temë e seancës së sotme e Këshillit të Sigurisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, që do të mbahet në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski.

Krahas anëtarëve të Këshillit të Sigurisë, në ftesë të Pendarovskit në seancë do të marrë pjesë edhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

“Në takim do të flitet për gjendjen aktuale me pandeminë e Kovid-19 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe masat dhe aktivitetet e institucioneve kompetente”, informojnë nga Kabineti i presidentit Stevo Pendarovski.

Postime të ngjashme

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...