Sot në Shqipëri hyjnë në fuqi masat e reja, zgjatet orari i lëvizjes

Nga dita e sotme, ora policore shtyhet me 60 minuta. Ky vendim i Komitetit Teknik të Ekspertëve i datës 27 maj do të lejojë lëvizjen e qytetarëve deri në orën 24 të mbrëmjes, si dhe funksionimin e bareve dhe restoranteve.

 

Gjithashtu, referuar këtij vendimi, lejohen teatrot dhe pjesëmarrja në aktivitete sportive, por në 30% të kapaciteteve të tyre.

Ky vendim hyn në fuqi në një kohë kur kemi raste sporadike të të infektuarve dhe vetëm një pacient të shtruar në spitalin Infektiv.

Related posts

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Bujar Nishani ka reaguar ashpër për mbledhjen e Këshillit Kombëtar

N E

Rritja e rasteve me Kovid në Shqipëri, Dritan Ulqinaku: Nuk ka mbyllje dhe as dozë të tretë vaksine

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com