Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Sot nis Kampionati Europian

Sonte nis Kampionati Europian që ishte planifikuar të zhvillohej vitin e kaluar, por për shkak të pandemisë u shty.

Nga ora 21:00 (sot 11 qershor), Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Italisë luajnë ndeshjen e parë hapëse të “EURO 2020”, në stadiumin e Romës.

Kampionët në fuqi të botës shikohen si skuadra me potencialin më të madh për të triumfuar edhe në Europian këtë vit.

Ky turne fillimisht nis me fazën e grupeve, ku gjithsej janë 6 grupe: A, B, C, D, E dhe F.

Grupi A: Turqia, Zvicra, Italia dhe Uellsi

Grupi B: Rusia, Belgjika, Danimarka dhe Finlanda

Grupi C: Austria, Holanda, Maqedonia dhe Ukraina

Grupi D: Republika Ceke, Kroacia, Skocia dhe Anglia

Grupi E: Suedia, Spanja, Sllovakia dhe Polonia

Grupi F: Gjermania, Franca, Portugalia dhe Hungaria

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...