Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Sot pritet të vijnë në Shqipëri 7000 doza të tjera të vaksinës Pfizer

TIRANË – Ditën e sotme në Shqipëri pritet të vijnë rreth 7 mijë doza të tjera të vaksinës anticovid, të premtuara sipas kontratës me kompaninë Pfizer.

Kjo është konfirmuar më parë edhe nga ministrja ë Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila ka thënë se ”7 mijë vaksina të ‘Pfizer’ do të mbërrijnë më 15 shkurt në Shqipëri”.

Qeveria shqiptare ka kontraktuar 1 milionë e 600 mijë vaksina. Sipas planit qeveritar për vaksinimin, do të bëhet vaksinimi i grupeve prioritare ndërsa thuhet se vaksinat e kontraktuara do të shërbejnë për imunizimin e 800 mijë qytetarëve.

40 mijë prej vaksinave janë premtuar se do të vijnë në shkurt dhe fillimin e marsit sipas kalendarit të ‘Pfizer’.

Postime të ngjashme

1 vit që u nda nga jeta Aneta, dedikimi prekës i kryeministrit Rama

D V

Manastirliu: Nis sot muaji i hapur i vaksinimit masiv +18vjeç, paraqituni me kartën e identitetit për të kryer vaksinën ndaj COVID

D V

I nxehti vijon të dominojë vendin, ja si variojnë temperaturat sot

D V

Kthehen në Shqipëri 14 fëmijë dhe 5 gra të bllokuara në kampet e luftës në Siri

D V

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

D V

Situata e zjarreve në vend, zv.ministrja e Mbrojtjes nga Ksamili: Para përgjegjësisë penale të gjithë ata që dëmtojnë natyrën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...